avatar
Maciej Wężykowski
Właścicielka WOW Media

Często w rozmowach klienci pytają nas czy ich inwestycja powinna mieć swój profil na Facebooku. Nie wiedzą co postować, czy stosować płatną reklamę, jak radzić sobie z trudnymi komentarzami.

Prowadzenie konta w mediach społecznościowych, a w szczególności na Facebooku wydaje się w miarę prostym zadaniem. Jednak, jeśli chcemy osiągnąć cele, które sobie założyliśmy, musimy pamiętać o kilku błędach, których należy się wystrzegać. Poniżej przytaczamy 5 najczęstszych błędów, które można znaleźć na fanpagach deweloperskich.  

Publikujesz, ale nie prowadzisz komunikacji.

Komunikacja w mediach społecznościowych, wiąże się z interakcją z użytkownikami. Prowadzenie naszej strony na Facebooku, nie kończy się tylko na publikacji przygotowanych przez nas treści.

Należy pamiętać o szybkim reagowaniu na wiadomości, komentarze czy udostępnienia. Media społecznościowe, umożliwiają poznanie naszej grupy docelowej, czyli osób, które interesują się publikowanymi przez nas treściami, ich potrzeb oraz języka, którym się porozumiewają. Ten kanał komunikacji, charakteryzuje się bezpośrednim kontaktem z potencjalnymi klientami, więc musimy pokazać, że jesteśmy aktywni i zainteresowani dialogiem z nimi.

Bardzo częstą, choć złą taktyką, jest usuwanie negatywnych komentarzy i opinii, gdyż do niczego to nie prowadzi, oprócz rosnącej frustracji naszych fanów. W miarę możliwości należy ustosunkować się w sposób merytoryczny do takiej opinii.

Nie działasz na grupach.

Lokalne grupy, które zrzeszają określone grono osób, są na dzień dzisiejszy bardzo silnym kanałem komunikacji. Możemy wyszukać grupę, która nas interesuje np. grupy osób poszukujące mieszkania, lub grupy osób mieszkających w danym mieście. Możemy dołączyć do tych grup jako fanpage lub osoba prywatna i publikować wpisy, zachęcające do wizyty na naszym fanpagu. Jest to rozwiązanie zupełnie darmowe, które pozwoli nam się pokazać szerszemu gronu odbiorców i wygenerować dodatkowy zasięg organiczny. Warto zwrócić uwagę na regulamin danej grupy, gdyż część może nie pozwalać postowania ofert.

Zainspirowały Cię nasze pomysły?

Porozmawiaj z naszym ekspertem o tym , co możemy zrobić dla Twojej inwestycji.

Nie puszczasz reklam.

Obecnie dość trudnym zadaniem jest prowadzenie Facebooka, w sposób darmowy, co nie znaczy, że nie jest to możliwe. Można nie korzystać z płatnych reklam, pytanie tylko po co? Skoro nawet niewielka inwestycja w ten kanał komunikacji, może nam się bardzo opłacić. Puszczając reklamy na Facebooku, musimy przede wszystkim testować, które rozwiązanie będzie dla Nas najbardziej opłacalne. Czy lepiej będzie skupić się na dotarciu do jak największego grona odbiorców wykorzystując cel zasięgowy? Czy może kierować na stronę internetową lub generować wiadomości? Albo połączyć nasze cele reklamowe?

Musimy to sprawdzić i wybrać najbardziej efektywną reklamę. Bardzo ciężko zbudować grono odbiorców, nie wydając ani złotówki na kampanie. Dodatkowo jeśli będziemy publikować merytoryczne i wartościowe treści oraz je sponsorować na odpowiednią grupę docelową, poszerzymy grono swoich fanów, zyskując tym zasięg organiczny.

Skupiasz się tylko i wyłącznie na sprzedaży.

To co przyciąga fanów oraz potencjalnych klientów, to nie tylko oferty kupna lub wynajmu mieszkania. Oczywiście, nie należy o nich zapominać, ale warto przygotować również treści, które będą interesujące i angażujące dla naszej grupy docelowej. Takie treści będą na pewno wartością dodaną, która będzie procentować. Możemy pisać o sposobach na urządzenie mieszkania, o prawnych aspektach kupna czy zadawać pytania, na które nasi fani będą odpowiadać. Fanpage składający się głównie z treści sprzedażowych po jakimś czasie jest nudny i użytkownicy niechętnie do niego wracają.

Przykład postu z panoramami 360

Warto również się skupić na różnych formatach postów – zdjęcia 3D czy filmy, na pewno wyróżnią nas na tle konkurencji oraz są lepiej traktowane przez „algorytm” Facebooka, który dzięki takim postom pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Pokaż atrakcyjne wizualizacje 3D. Pamiętaj, że fanpage polubią również klienci, którzy już kupili lub zarezerwowali mieszkanie, aby być na bieżąco z postępami prac na budowie – tu świetnie sprawdzą się zdjęcia z budowy, biura sprzedaży, aktualizacje ilości sprzedanych mieszkań (pokazując, że inwestycja ma powodzenie) czy np. filmy z drona nad budową. Szczególnie ważne są zaproszenia i relacje z dni otwartych.

Masz problem z regularnością?

Regularność jest bardzo ważnym elementem prowadzenia naszej strony na Facebooku. Wiele fanpagy ma z tym problem lub publikują kilka wpisów w ciągu jednego dnia a później przez tydzień nic się nie dzieje. Optymalnym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie planu publikacji treści i przestrzeganiu go, wrzucając kilka wpisów w ciągu tygodnia. Pozwoli to uniknąć przestojów oraz przyzwyczai naszych fanów do regularności.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły!

Jak stworzyć dobrą nazwę inwestycji deweloperskiej?

Dowiesz się jak podejść do szukania nazwy dla Twojej inwestycji, jakich zasad się trzymać, czego unikać i jakie narzędzia mogą w tym pomóc. Na dole znajdziesz specjalny BONUS – listę 50 inwestycji deweloperskich, pogrupowanych w kilka kategorii – może któraś Cię zainspiruje.

czytaj więcej Sprawdź
Jak stworzyć dobrą nazwę inwestycji deweloperskiej?
Jak zachęcić klienta do spotkania online?

W artykule opowiadamy, jak przekonać klientów (i pracowników) do spotkań online, Jak ułatwić pracownikom odnalezienie się w tej nowej formie komunikacji.

czytaj więcej Sprawdź
Jak zachęcić klienta do spotkania online?
Rebranding Rendart – zmiana logo i klucza wizualnego marki

Podczas październikowej konferencji dla deweloperów organizowanej przez Dewelopuj po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nowy branding Rendart, który obejmuje zmianę logo oraz klucza wizualnego naszej marki.

czytaj więcej Sprawdź
Rebranding Rendart – zmiana logo i klucza wizualnego marki
Reklama dla dewelopera w Internecie. O czym pamiętać i jak wybrać właściwą strategię?

Jak dotrzeć do osób szukających mieszkań? Masz do dyspozycji mnóstwo narzędzi i sposobów, dzięki którym zwiększysz swoją widoczność w Internecie. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które dobrze sprawdzają się w branży deweloperskiej.

czytaj więcej Sprawdź
Reklama dla dewelopera w Internecie. O czym pamiętać i jak wybrać właściwą strategię?
Porozmawiaj ze specjalistą